برگزيده‌ترين دستاورد دبيرستان همت، اقبال اولياء، دانش‌آموزان و فرهنگيان به اين واحد آموزشي مي‌باشد زيرا سرلوحه‌ي كار ما تربيت صحيح و آموزش همراه با آرامش برايدعزيزانمان بوده است، به حدي كه اوليا و دانش‌آموزان و فرهنگيان عزيز مبلغان هميشگي ما بوده اند.

دستاورد ديگر مدرسه در طي ۲۸ سال گذشته استقبال بزرگان عرصه فرهنگ و هنر از اين واحد آموزشي مي‌باشد. ما مفتخريم به ارتباط آموزشي بافرزندان خانواده هاي بزرگاني چون مجيد انتظامي، مشكاتيان، افخمي، دانشمير، مرادي‌كرماني، نادرابراهيمي، شافعي، شكيبايي، محمدرضا شجريان و هوشنگ ابتهاج بوده و اين اقبال را گنجينه‌اي ارزشمند براي خود مي‌دانيم.

از اولين سال تاسيس مدرسه، به همت دانش‌آموزان ساعي، ورزشكار، هنرمند و فرهنگي كه مي‌توان از برجسته‌ترين ورزشكاران آن از آيدين و صمد نيكخواه بهرامي نام برد. در مسابقات و المپيادهاي مختلف ورزشي، هنري و درسي هميشه رتبه‌هاي بسيار خوب در سطح منطقه يك شهر تهران و چند مورد در سطح كشور كسب كرده‌ايم. كه نشان‌ها و لوح‌هاي افتخار آن ها در دفتر مدرسه به يادگار مانده است.

دبيرستان همت از اولين سالهاي تأسيس به همت مربيان و دبيران دلسوز و مسولين يكي از موفق‌ترين در عرصه‌هاي علمي و اداري بوده و به دفعات مورد تقدير مقامات آموزش و پرورش و اداري قرا ر گرفته‌است كه يادبودهاي تقدير در كنار نشان‌هاي افتخار دانش‌اموزي زينت دهنده دفنر مدرسه مي‌باشد.

و من الله توفيق